Wady i zalety wycieczek organizowanych przez biura

Niejeden z Was brał kiedyś udział w wycieczkach grupowych. Są one organizowane przez biura podróży. Jest to fajna opcja podróżowania, ale nie najlepsza. Posiada wady, jak i zalety. To czy taki styl podróży jest dla Ciebie dobry, zależy od twoich indywidualnych preferencji. Jedni wolą być wolni, a drudzy z kolei nie lubią martwić się rezerwacjami biletów, itp. Dzisiaj przyjrzymy się wszystkim za i przeciw takiemu podróżowaniu.Wady:

1. Brak swobody

Niestety, ale podczas takich wycieczek jesteśmy przywiązani do naszych przewodników. Oprócz zaplanowanego wolnego czasu rzadko kiedy wchodzi w grę dołączenie się od grupy. Nie każdemu taki styl podróży odpowiada. Na przykład ja lubiłem tak podróżować, gdy byłem mały i bałem się być sam w jakimś obcym miejscu. Ale i tak brakowało mi swobody. Często byłem zmuszany do zwiedzania kościołów, czy muzeów. A wolałbym zwiedzić np. stadion piłkarski. Dlatego, jak tylko mogłem zawsze wybrałem wczasy z rodziną, zamiast kolonii.

Tak więc, jeżeli piszecie się na wycieczki z biur podróży, to uważnie sprawdźcie plan zwiedzania, aby nie było ono dla Was katorgą.

2.Zwiedzamy wszystko, a nie to co chcemy

Nawiązałem do tego w punkcie pierwszym. Tak właśnie to wygląda. Decydując się na wycieczkę z biura podróży, musimy liczyć się z tym, że nikogo nie obchodzi co chcemy zwiedzić i gdzie pójść. Program wycieczki jest ustalony i trzeba się go sztywno trzymać. Każdy wiedział na co się piszę, więc nikt nie powinien marudzić, gdy każą zwiedzać kolejne nudne miejsce.

3.Częste ukryte koszty

Coś co zdarza się nagminnie w oferowanych wycieczkach objazdowych to ukryte koszty. Zobrazuję Wam to takim przykładem:

Ktoś sobie pomyśli. No wspaniale. opracuję dwa, trzy dni i mogę jechać na wycieczkę marzeń. Uśmiech z ust znika po przeczytaniu opisu wycieczki. Albowiem znajdują się tam koszty, które nie zostały ujęte w cenie. Zazwyczaj wygląda to tak:

Cena nie zawiera:

-wyżywienia

-biletów wstępu

A miało być tak pięknie. Są to częste zabiegi organizatorów takich wycieczek. Podobno robią to po to, abyś wszedł na ich stronę, skuszony niską ceną. Ty jesteś już zmotywowany, aby w końcu wybrać się w podróż. I na szybkiego możesz kupić udział w wycieczce. A jeżeli przeczytasz uważnie opis będziesz wiedział co jest grane, jest szansa, że wybierzesz jakąś inną, tańszą ofertę.Booking.com

Zalety:

1.Wszystko załatwione

Pierwszą i najważniejsza zaletą, jaka przychodzi mi na myśl jest fakt, że człowiek wybierający ofertę grupowej wycieczki z biura podróży nie musi się o nic martwić. Bilety na przejazd, bilety wstępów, opłaty za nocleg kupują za nas organizatorzy. My musimy tylko zadbać o to, by mieć przy sobie dowód tożsamości lub paszport oraz jakieś kieszonkowe. Też mi obowiązek.

2.Zwiedzimy wszystko co najważniejsze

Ludzie pracujący w biurach podróży to profesjonaliści i wiedzą doskonale, jakie miejsca w danym miejscu są warte zobaczenia, a jakie wręcz przeciwnie. Dzięki nim możemy być pewni, że nie ominie nas żadne ważne, ciekawe do zobaczenia miejsce. Ci ludzie starają się, aby zapewnić jak najwięcej wrażeń w przystępnej cenie, by zadowolić swych klientów. A dzięki temu mogą liczyć na ich dobre opinie i więcej chętnych w przyszłości.

3.Nie potrzebny język

Jadąc na taką wycieczkę możemy być spokojni, jeśli nie znamy języków obcych. Wszystkie formalne sprawy załatwiają za nas przewodnicy i piloci wycieczki. A my mamy tylko podziwiać uroki nowo poznanych miejsc.Booking.com

About the author

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial