Skąd wziąć pieniądze na podróże?

Wielu ludzi wciąż powtarza to oklepane już zdanie: ,, Nie mogę podróżować, bo wiąże się to ze zbyt wysokimi kosztami.” A ja powiem tak, jeżeli ktoś umiejętnie podejdzie do danej kwestii, to może każdy problem ominąć. A poza tym dobrze zorganizowane podróże wcale nie muszą być takie drogie.

W tym artykule chciałbym przedstawić Wam kilka, nie zupełnie znanych metod na zgromadzenie funduszy na podróże marzeń.

 

1. Bierz udział w konkursach.

Ja jestem chodzącym dowodem na to, że warto brać udział w różnego rodzaju konkursach. Nie dalej jak 4 miesiące temu wziąłem udział w pewnym konkursie organizowanym przez Parlament Europejski. Wystarczył odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących Unii Europejskiej i wybrać kierunek jaki chcielibyśmy obrać, gdybyśmy mieli na to pieniądze. Zgłosiło się w nim ponad kilkaset tysięcy ludzi z całej Europy. Nagrodą były darmowe bilety kolejowe do jazdy po większości krajach z Europy. Wygrało tylko kilkanaście tysięcy osób, w tym również i ja. Dzięki czemu odbyłem podróż swego życia oraz poznałem wielu wspaniałych ludzi. Był to niesamowity prezent na moje 18 urodziny. Całą historię opisuję w książce, która ukaże się jeszcze w tym roku. O wszystkim będę na bieżąco Was informował. Przy okazji możecie polubić fanpage mojego bloga na facebooku. (link na dole):

 

 

Tak więc, nic to nie kosztuje, a można wygrać coś fajnego. Możesz na przykład zamiast przeglądać ciągle bez sensu media społecznościowe, zacząć przeglądać strony z najnowszymi konkursami.

 

2.Crowdfunding

Jest to ciekawa metoda na uzyskanie pieniędzy zupełnie za darmo, ciesząca się coraz to większą popularnością. Ja sam mam w planach skorzystać z niej, by odbyć kolejna dużą wyprawę. Polega ona na tym, że wymyślamy jakiś ciekawy pomysł, tworzymy filmik , w którym przedstawiamy co chcemy zrobić, a hojni ludzie wpłacają nam swoje pieniądze. Jak pierwszy raz o tym usłyszałem, powątpiewałem w to, że jacyś obcy ludzie mogą finansować komuś jakiś projekt. A jednak takie coś funkcjonuje. Może nie jest to do końca dostawanie pieniędzy za nic, bo zazwyczaj największe wsparcie otrzymują ludzie oferujący jakieś drobiazgi w zamian za wsparcie. W przypadku podróżników najczęściej są to pocztówki, które wysyłają z miejsc, które odwiedzają dzięki wsparciu ludzi. Na przykład wpadasz na pomysł, że chciałbyś zwiedzić wszystkie najważniejsze miasta w Polsce pod względem historycznym i marzysz o napisaniu książki o swej podróży lub o dokumentowaniu swej wyprawy na filmach. Oferujesz ludziom np. pocztówki lub różnego rodzaju pamiątki z miejsc, które zamierzasz odwiedzić. A ludziom, którzy najwięcej wpłacą możesz ofiarować swą książkę z autografem lub spotkanie przy kawie. Uwierz mi, że jak wymyślisz coś kreatywnego to będziesz miał duże szanse w otrzymaniu potrzebnych ci pieniędzy.

 

3. Skarbonka

Najstarszy i najprostszy sposób na zdobycie odpowiedniej sumy na wycieczkę jest odkładanie pieniędzy do skarbonki. Możesz na przykład dać sobie taki cel, że będziesz tam wrzucał wszelkie pieniądze, które zdobędziesz poza swą pracą. Na przykład dostaniesz, sprzedasz coś, albo zarobisz na nadgodzinach lub gdzieś w pracy dodatkowej. Możesz również ustalić sobie określoną sumę, którą będziesz wrzucał co miesiąc po wypłacie. Robi tak na prawdę wielu ludzi, dzięki czemu nie muszą oni poświęcać ogromnej sumy na raz, gdy nadejdzie czas na podróże, tylko zbierają stopniowo przez cały rok.

 

4. Sprzedaj wszystko co niepotrzebne

Każdy ma w swoim domu takie rzeczy, których nie używa i prawdopodobnie nigdy nie użyje. Ja w ostatnim czasie posprzedawałem niepotrzebne mi przedmioty za kilkaset złotych. I zarobione w ren sposób pieniądze przeznaczę na jednodniową wycieczkę, prawdopodobnie do Poznania lub Wrocławia.

Mogą być to sprzęty elektroniczne, ciuchy, czy książki. Znajdź wszystkie rzeczy, które jużci się nie przydają, a które chciałbyś z chęcią zamienić na gotówkę, Gotówkę, która przyda ci się, by realizować swą pasję do podróżowania.5. Work and travel

Do wakacji jeszcze sporo czasu. Ale już teraz warto byłoby się zastanowić nad tą opcją. A o co w niej chodzi? ,,Work and travel” z angielskiego znaczy ,,Pracuj i podróżuj”. Polega to na tym, że jedziesz na przykład na specjalnie organizowaną wycieczkę np. do USA i połowę czasu pracujesz, a połowę możesz przeznaczyć na zwiedzanie kraju.

Możesz również sam zorganizować sobie taką podróż. Znajdujesz jak najtańsze mieszkanie w jakimś ciekawym mieście za granicą oraz dobrze płatną pracę na zlecenie. Dzięki temu zarobisz dużo więcej niż w Polsce, a możesz w każdym momencie zrezygnować. Na pierwszy raz polecam Wam spróbować wyjechać na kilka tygodni do Niemiec. Ja sam mam już zarezerwowany pobyt w tym kraju na przyszłe wakacje. A pracy fizycznej tam nie brakuje, więc mam jeszcze czas na znalezienie czegoś sensownego. I tam zamiast zarabiać 11-15 zł na godzinę, dostajemy kilkanaście EURO.Booking.com

About the author

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial