Jak podróże zmieniają człowieka?

Nieraz słyszałeś pewnie powiedzenie: ,,Podróże kształcą.” Chcąc, nie chcąc tak właśnie jest. Po podróży zmieniamy część swych poglądów i podejście do świata. Przestajemy myśleć schematami i potrafimy spojrzeć na wiele aspektów z różnej perspektywy.

1.Przestajemy się denerwować głupotami

Widząc na żywo, jak ludzie żyją na świecie. Jedni lepiej, drudzy gorzej, a jeszcze inni wręcz tragicznie, zaczynamy myśleć inaczej. Nie patrzymy już tylko przez czubek swego nosa. Umiemy spojrzeć z perspektywy drugiego człowieka. Jest wiele takich rzeczy, których doświadczamy tu w Polsce, na które nie zwracaliśmy niegdyś uwagi. A teraz je widzimy i cieszymy się z tego, jakim życiem zostaliśmy obdarowani.

Mogliśmy mieć zupełnie gorzej. Wystarczy, abyś udał się do takich Indii i zobaczył jak żyją ludzie w slumsach. A przestaniesz wtedy ciągle marudzić, jak to źle mamy w naszej Polsce.

Ja ci powiem, że niejeden człowiek na świecie chciałby się urodzić Polakiem.

Nagle okazuje się, że te wszystkie problemy, którymi zaprzątałeś sobie głowę nic nie znaczą.

2.Stajesz się ciekawszym rozmówcą

Każdy lubi przebywać pośród ludzi mądrych. A ty, który zwiedziłeś kawał świata masz o wiele więcej do powiedzenia, niż ktoś kto całe życie siedział w Polsce. W oczach innych stajesz się kimś szczególnym, kimś ponadprzeciętnym. Bo przecież musisz odznaczać się dużą odwagą wyruszając w nieznane.

3.Zwiększają się twoje horyzonty myślowe

Przestajesz myśleć jak szary mieszkaniec Polski, a zaczynasz jak człowiek światowy. Potrafisz na każdy problem spojrzeć z perspektywy ludzi z innych kultur. Nie myślisz już schematami, jak inni. Ale masz własne teorie na różne tematy.

4. Myślisz o przyszłości

Myślisz sobie, że podróże to całe twoje życie. A nie są one wcale takie tanie. Więc zastanawiasz się jak pogodzić pasję z pieniędzmi.

Szukasz lepszej pracy, by więcej zarabiać. Albo tworzysz własną markę w świecie podróżniczym, w postaci kanału na YouTube lub bloga. Bo w przyszłości taka działalność może stać się twoim źródłem utrzymania.

5.Odnajdujesz swe miejsce na Ziemi

Ci co nigdy nie wychylają się poza granice Polski i całe życie na nią narzekają są typowymi hipokrytami.

Ty zwiedzając inne kraje stajesz się świadomy na jakim poziomie jest Polska. Wieszać biedę w słabiej rozwiniętych krajach, zaczynasz doceniać to co tu mamy. Z automatu stajesz się szczęśliwszą osobą.

A z drugiej strony jeżeli zobaczysz jak jest w takich krajach, jak Niemcy, czy Norwegia możesz stwierdzić, że chcesz więcej od życia. A nic nie stoi ci na przeszkodzie do wyprowadzenia się tam i podwyższenia swej stopy życiowej.

6. Rozwijasz się, jak po czytaniu książek

Ktoś kiedyś powiedział bardzo mądrze: ,,Podróżowanie jest jak czytanie książki. Jeżeli teog nie robimy to całe życie czytamy jedną stronę.” Jest to moja ulubiona sentencja dotycząca mej największej pasji.

Jeżeli nie podróżujesz, to nic nie wiesz o świecie. Możesz powiedzieć, że wiesz wszystko z telewizji, czy z Internetu. Tak, tylko nie zapomnij, ze media lubią wszystko podkolorowywać i głosić propagandę.

Podam ci taki przykład. Co wiesz o takim Iranie. Pewnie jesteś przekonany, że gdy tylko wjechałbyś na terenu tego kraju, to pierwszy lepszy muzułmanin obciął by ci głowę. A prawda jest taka, że jest tam o wiele bezpieczniej niż mogłoby ci się wydawać. Jest to dość rozwinięty kraj. A ludzie tam nie są fanatykami religijnym. Krytykują wręcz takie zachowanie. Są oni gościnni i pomogą ci w każdej sytuacji. Zaskoczenie, co?

 

About the author

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
DawidEmilia Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Emilia
Gość

W 100% zgadzam się z wszystkim, co zostało napisane. A słowa, które w pełni oddają naszą ideę i widzę, że nie tylko naszą są: „Podróżowanie jest jak czytanie książki. Jeżeli tego nie robimy to całe życie czytamy jedną stronę.”

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial