Zachodniopomorskie

Najbliższy czas przeznaczę na zwiedzenie województwa Zachodniopomorskiego. W tym celu na przestrzeni najbliższego miesiąca odwiedzę kilka ciekawych miejsc tego regionu. Zacznę od stolicy – Szczecina. Zawitam również w Stargardzie i w Gryfinie. A jeśli starczy mi czasu pojadę również do jednego z miast nadmorskich. Wyczekujcie nowych wpisów w każdą sobotę, jak i niedziele w godzinach 12:00 – 13:00. Pomysłów naprawdę mam wiele i mam nadzieję, że się wam spodobają. Poniżej możecie zobaczyć mapę z miejscami, które odwiedzę.

Szczecin

Podczas pobytu w tym mieście odpowiemy sobie na kilka ciekawych pytań dotyczących Szczecina:

  • Czy leży nad morzem?
  • Jak smakuje szczeciński pasztecik?
  • Jakie są najniebezpieczniejsze dzielnice?  Czy rzeczywiście lepiej się tam nie zapuszczać?
  • Jak kształtował się na przestrzeni wieków?
  • Czy paprykarz szczeciński jest ze Szczecina?
  • Jak daleko leży on od dużych polskich miast i czy nie bliżej mu do dużych miast Europy Zachodniej?

 

Stargard

Z tego miasta powstanie prawdopodobnie najwięcej ciekawych i wartościowych treści. A to dlatego, że jestem umówiony na rozmowę z osobą, która Stargard i jego historię zna jak własną kieszeń. Dowiemy się o czasach, gdy miasto był potęgą oraz o jego sporach ze Szczecinem. Szczególnie ciekawym może się okazać wpis ,,Stargard wczoraj i dziś”. Przedstawię w nim jak miasto to zmieniało się na przestrzeni lat.

Ponadto nie zabraknie ciekawostek dotyczących czasów współczesnych.

 

Gryfino

Niedaleko Gryfina znajduje się bajeczne miejsc. Jest nim Krzywy Las w Nowym Czarnowie. Z niewiadomych przyczyn znajduje się tam wiele nienaturalnie wykrzywionych drzew. To miejsce jest moim głównym celem wizyty w Gryfinie. A skoro już tam będę rozejrzę się i może miasto mnie czymś zaskoczy.

 

Między miastami poruszał się będę głównie pociągami. Ze względu na wygodę, jak i tanie bilety. Wyprawa ta będzie pierwszym etapem mojego planu zwiedzenia wszystkich województw Polski. Następne w kolejce jest województwo Wielkopolskie z Poznaniem, do którego od kilku lat próbuję się wybrać.

 

 

 

 

About the author

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial