Jak silny jest polski paszport? [Do ilu krajów wiedziemy bez wizy?]

Słowem wstępu o tym, jaki kraj na świecie ma ,,najsilniejszy paszport”. Jeszcze do niedawna wszyscy dobrze wiedzieli, że to Niemcy mogą wyruszyć do największej liczby krajów bez wizy. Jednak w tym roku nasi sąsiedzi zostali wyprzedzeni przez kraj, którego pozycja może niektórych z Was zaskoczyć. A mowa tu o Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Oficjalnie obywatele tego kraju z Bliskiego Wschodu mogą odbyć podróż aż do 167 krajów bez posiadania wizy. Wyprzedzają oni Niemców zaledwie o jedno państwo.Trzecie miejsce zajmuje aż 12 państw: USA, Finlandia, Włochy, Korea Południowa, czy Hiszpania, Francja, Dania, Szwecja, Singapur, Luksemburg, Holandia i Norwegia.

9 krajów uplasowało się na 4 miejscu: Portugalia, Kanada, Japonia, Belgia, Austria, Grecja, Szwajcaria, UK oraz Irlandia.

Piąte miejsce zajmują Węgry i Czechy, a szóste Malta i Islandia.A teraz zajmijmy się tematem postu, czyli siłą polskiego paszportu. Polska uplasowała się na siódmej pozycji w międzynarodowym rankingu siły paszportów. Zaliczyliśmy duży skok do przodu, gdyż jeszcze niedawno zajmowaliśmy miejsce 10. Jest to powód do zadowolenia, gdyż świadczy to o tym, że ufa nam coraz więcej państw świata.

Miejsce 7 zajmujemy wraz z takimi krajami jak: Słowacja, Słowenia, Litwa, Łotwa, Nowa Zelandia i Australia. Obywatele wszystkich tych krajów, jak i my Polacy jesteśmy uprawnieni do możliwości wjazdu bez wizy na teren aż 161 krajów. Raptem zaledwie do 6 mniej niż lider ZEA. Jest to bardzo dobry wynik. Szczególnie zważając na to, że cały ranking kończy się na niechlubnym 95 miejscu, które zajmuje Afganistan. Następne od końca, wcale nie lepsze miejsca zajmują Irak, Pakistan i Syria, Somalia, Jemen i Sudan. Ich pozycje nie powinny jednak nikogo dziwić.

About the author

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial